چهار ویژگی مهم ابروی در کاشت ابرو

نحوه صحیح شستشوی مو
آوریل 26, 2020
پس از کاشت چه مدل مویی می توانیم داشته باشیم؟
ژوئن 22, 2020
 
 

1.      جهت رشد موهای ابرو

به طور کلی ابرو به سه بخش تقسیم می کنند که شامل سر، تنه و دم می شود که در هر بخش جهت رشد موها متفاوت است.

بخش سر: این بخش داخلی ترین ناحیه ی ابرو بوده و طولش 5 تا 7 میلی متر است. موهای این ناحیه به سمت بالا رشد می کنند و به طور معمول نازک تر و از نظر رنگ روشن تر هستند. برخی از متقاضیان کاشت ابرو به پر کردن این ناحیه علاقه ندارند و ترجیح می دهند که ضخامتی حداقلی داشته باشد.

بخش تنه: بخش مرکزی ابرو که حدود 2.5 سانتی متر طول دارد، متراکم ترین و پهن ترین بخش ابروهاست. در قسمت هایی از تنه که به بینی نزدیک تر هستند، موها به صورت بالارو و به سمت خارج صورت رشد می کنند. دقیقا در وسط تنه، زاویه ی لایه ی میانی هم راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می کند. در همین ناحیه موهای مرز بالای ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می کنند.

بخش دم: دو سانتی متری انتهای ابرو از جایی که خم ابرو آغاز می شود تا پایان دم نامیده می شود. این بخش ابرو تراکم کمی داشته و از موهای نازک پوشیده شده است. بخش دم به طور معمول با افزایش سن نازک و کم تراکم تر می شود. موهای این بخش تقریبا به شکل افقی رشد می کنند.

2.      زاویه رشد مو

دومین ویژگی منحصر به فرد موهای ابرو این است که تارهای مو با زاویه ی زیادی نسبت پوست صورت رشد می کنند تا به شکل صاف روی صورت بخوابند. تفاوت زاویه ی رشد موی ابرو با موهای سر(که معمولا به شکل عمودی رشد می کنند) می تواند تا 45 درجه تفاوت داشته باشد. به همین جهت برای این که موهای کاشته شده در کاشت ابرو زاویه ای مشابه ابرو باشند، از تارهای موی ناحیه پشت گوش استفاده می شود که با زاویه رشد می کنند. همچنین برای تطابق بیشتر زاویه ی رشد فولیکول ها با زاویه درون پوست قرار می گیرند که از دشواری های کاشت مو است.

3.      تفاوت واحدهای فولیکولی

موهای سر و بخش های مختلف بدن معمولا به شکل دسته ای رشد می کنند. یعنی در هر واحد فولیکولی به طول معمول بین 1 تا 4 تار مو وجود دارد. بیشتر واحدهای فولیکولی در موهای سر ما به شکل چند تار مویی هستند.

برخلاف واحد های فولیکولی موهای ابرو که اکثرا فقط یک تار مو دارند.لذا برای کاشت ابرو اگر واحد های فولیکولی بیش از 1 تار مو داشته باشند، باید در زیر میکروسکوپ به بخش های تک تار مویی تقسیم شوند.

4.      تفاوت چرخه ی رشد

تمام موهای بدن ما مدام در حال رشد و ریزش هستند مثلا گفته می شود که در یک فرد سالم از نظر ریزش مو روزانه بین 50 تا 100 تار مو می ریزد. این فرآیند رشد و ریزش در طی چرخه ای که به چرخه ی رشد مو معروف است، صورت می گیرد که دارای سه مرحله است: مرحله ی رشد یا آناژن ، مرحله ی استراحت یا تلوژن و مرحله ی ریزش یا کاتاژن.

چرخه ی رشد موهای ابرو با موهای سر تفاوت دارند. در چرخه رشد موهای ابرو، تارهای مو به مدت 4 ماه در مرحله ی آناژن قرار دارند و رشد می کنند در سوی دیگر موهای سر به مدت 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار دارند . به همین دلیل است که موهای سر نسبت به سایر موها بدن می توانند بسیار بلند شوند. شاید تنها مشکل کاشت ابرو همین مسئله باشد. با توجه به این که رشد موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو است باید زود به زود موهای کشاته شده را مرتب و کوتاه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی